Sytuacja na rynku pracy

O Zielonej Górze słów kilka

Opublikowane przez: 9 stycznia 2018 Napisz pierwszy komentarz
Zielona Górawidok z lotu ptaka

Zielona Góra – miasto położone w granicach województwa lubuskiego, na wzgórzach pomiędzy Odrą i Bobrem. Jego powierzchnia wynosi 278,78 km2. Zielona Góra wraz z Nową Solą i Sulechowem tworzą tutejsze „Lubuskie Trójmiasto”, co także stanowi między innymi o jej potencjale gospodarczym.

Gospodarka

Zielona Góra jest przyjazna inwestorom. Dzięki lokalizacji, świetnym terenom pod zabudowę, sieci połączeń drogowych oraz bazie specjalistów miasto wciąż się rozwija i stanowi ważny ośrodek gospodarczy na mapie Polski. Duże znaczenie w rozwoju gospodarczym ma współpraca międzynarodowa, która przekłada się na nowe inwestycje w mieście.

Zabytki

Miasto ma charakter zabytkowy, gdyż zachowała się tutaj praktycznie cała zabudowa przedwojenna. Unikalna architektura Zielonej Góry, piękne kamieniczki oraz postindustrialne budynki nadają charakter wyjątkowy i sprawiają, że czas tutaj płynie inaczej.

Kultura

Zielona Góra obfita jest w imprezy plenerowe i zamknięte. Najpopularniejsze z nich to Winobranie, Dni Kultury Żydowskiej, Festiwal Folkloru czy Quest Europe. W mieście nie brakuje także kulturalnych miejsc, w których można miło spędzić czas. Teatry, filharmonia, muzea, galerie, czy kina to tylko część oferty kulturalnej dla mieszkańców miasta.

Studia

W Zielonej Górze można także studiować. Nie jest to wielki ośrodek akademicki, jednak tutejszy uniwersytet cieszy się uznaniem wśród okolicznych studentów. Również oferta rozrywkowa przeznaczona dla żaków spełnia oczekiwania najbardziej wybrednych. Studenci mogą połączyć naukę z pracą w gastronomii czy handlu. Czekają na nich także programy stażowe i niekiedy oferty pracy w tutejszych firmach.

Rynek pracy

Zielona Góra, tak jak i pozostała część kraju cieszy się obecnie niską stopą bezrobocia około 3%. Tendencja ma charakter spadkowy, co oznacza, że miejsc pracy powinno wystarczyć dla każdego, kto jej szuka. Jednak obecny obraz pokazuje, że nie wszyscy skłonni są podjąć zatrudnienie, a pracodawcy zaczynają odczuwać realny brak rąk do pracy.

Zostaw komentarz