Informacje dla pracownika

Gdzie szukać inspiracji do stworzenia CV?

Opublikowane przez: 16 grudnia 2019 Napisz pierwszy komentarz
tworzenie CV

Masz wątpliwości dotyczące swoich dokumentów aplikacyjnych? Nie wiesz, czy lepiej wybrać klasyczny dokument, czy stworzyć CV w formie video lub prezentacji? Musisz zapamiętać kilka kwestii:

Liczy się indywidualne podejście

Jeżeli chcesz pracować w Zielonej Górze w branży reklamowej, to absolutnie powinieneś wybrać kreatywny, nieszablonowy dokument. Warto zaprezentować próbki swoich tekstów czy prezentacji, a przy tym dodać ciekawą grafikę. Dzięki takiej aplikacji jesteś w stanie dowieść, że masz umiejętności z zakresu obróbki graficznej tekstu oraz zarządzania treścią. W tym przypadku pomysłowość jest bardzo wysoko punktowana.

Czasem okazuje się, że papierowe CV wcale nie jest potrzebne – zdarza się, że aby otrzymać zaproszenie do wzięcia udziału w rekrutacji, wystarcza mocne portfolio lub ciekawy profil w mediach społecznościowych lub na branżowych portalach.

Inaczej będzie wyglądał życiorys kandydata na stanowisko pracy w banku, urzędzie czy w szkole. Tu sprawdzi się prosty, estetyczny dokument w klasycznej formie. Istotne jest to, aby CV było czytelne, a rekruter szybko znalazł interesujące go informacje.

Czy warto zatem skorzystać z kreatora CV?

W wielu sytuacjach takie rozwiązanie się sprawdza. Oto korzyści, jakie daje stosowanie gotowych szablonów:

1. Przejrzystość
Jeśli wykonasz dokument w kreatorze, to masz pewność, że zostanie zachowany odpowiedni układ treści oraz chronologia. Poza tym program komputerowy czy aplikacja z pewnością usunie niepotrzebne dane.
2. Format i brak błędów
Kreator CV to niezła opcja dla osób, które miewają wątpliwości dotyczące ortografii czy interpunkcji. Ponadto plik zostanie zapisany w odpowiednim formacie, a Ty nie musisz martwić się o to, że rekruter nie da rady otworzyć dokumentu, jeżeli korzysta z innego oprogramowywania niż Ty.
4. Prosta obsługa
Intuicyjność to ogromna zaleta szablonów — w końcu chodzi o to, by stworzyć dokument w sposób szybki i przyjemny, nawet jeżeli nie obsługujesz biegle komputera.

Zostaw komentarz