Zielona Góra to miasto kabaretów i wina…

To także zabytkowe miasto pełne perełek architektonicznych, które przetrwały II wojnę światową. Bogata oferta kulturalna, rozrywkowa i towarzyska sprzyja podejmowaniu kształcenia w Zielonej Górze. Zielona Góra jest przyjazna inwestorom.

W Zielonej Górze wiele się dzieje. Są tu imprezy plenerowe i zamknięte. Zielona Góra, tak jak i pozostała część kraju cieszy się obecnie niską stopą bezrobocia około 3%.

Spacerem po Zielonej Górze…

Zielona Góra wschodzi w skład tzw. „Lubuskiego Trójmiasta”. Miasto położone jest w województwie lubuskim. Jest to miasto przyjazne inwestorom. Jego zabytkowy charakter kusi pięknem turystów, a oferta akademicka kandydatów na studia.

Zielona Góra to także zagłębie kabaretowe oraz rozrywkowe … o smaku wina. Wszechobecne winnice i powstające z nich wina są prawdziwą atrakcją podczas najpopularniejszego w mieście festiwalu – Winobrania.

Winnice, winogrona, wino…

Zielonogórskie uprawy winorośli są istotnym filarem gospodarki miasta. Co roku przybywa nowych winnic w rejestrze.

Nie tylko wino, jako wino przynosi przedsiębiorcom dochody. Drugi motyw związany z winnicami to turystyka wewnętrzna. Chętnych do zwiedzania winnic nie brakuje. Można posłuchać ciekawych historii, degustować tutejsze wyroby oraz spróbować sił w produkcji trunku. Turystyka winna zwana jest enoturystyką.

Winogrona…

Tutejsze winogrona nadają trunkom cierpki smak. Wszystko dzięki winnicom o odpowiednim stopniu nasłonecznienia i zaciemnienia.

Winogrona w winnicy w Zielonej Górze Beczki w winnicy

Winiarze dziś…

Od połowy lat 90. XX wieku w Zielonej Górze można było zaobserwować wzrost zainteresowania uprawą latorośli winnej. Miłośnicy wina zaczęli się zrzeszać, czego efektem dziś jest wiele winnic.