Kultura i rozrywka

Praca dla osób z artystyczną duszą

Opublikowane przez: 21 października 2019 Napisz pierwszy komentarz
artysta

Wybór drogi zawodowej jest uwarunkowany przez wiele czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Jedną z najistotniejszych kwestii powinien pozostawać talent oraz pasja. Poza tym ogromne znaczenie ma osobowość, od której zależy, czy nasza praca w Zielonej Górze będzie przynosiła efekty.

Jakie cechy wyróżniają zatem osoby o artystycznych zainteresowaniach?

  • Przede wszystkim są to specyficzne umiejętności i zdolności manualne. Osoby, które lubią tworzyć, mają sprawne ręce, znakomity słuch muzyczny lub piękny wokal.
  • Jeśli jesteś obdarzony artystycznym zmysłem, to z pewnością cechuje Cię bardzo rozwinięta wyobraźnia i jesteś kreatywny.
  • Osoby o nietypowych zainteresowaniach cenią sobie nieszablonowość oraz niezależność. Większość z nich nie lubi rutyny i przewidywalności.
  • Artyści zwykle oceniają siebie jako osoby otwarte, wrażliwe, z bujną wyobraźnią. Z kolei otoczenie może ich odbierać jako niepraktycznych i oderwanych od rzeczywistości idealistów.

Możliwości

Masz szczególne uzdolnienia? Czerpiesz siłę z tworzenia? Możesz zostać aktorem, wokalistą, tancerzem, plastykiem, ilustratorem lub poetą. Osoby, które mają rozwiniętą wyobraźnię przestrzenną, mogą z kolei pracować jako architekci. Do artystycznych profesji zaliczamy też grafików komputerowych, wizażystki, fotografów, projektantów mody, rzeźbiarzy czy reżyserów.

Dokumenty aplikacyjne dla artysty

Standardowe CV i list motywacyjny raczej się w tym przypadku nie sprawdzają. Lepiej byłoby stworzyć portfolio, bloga lub kanał w mediach społecznościowych, gdzie będziemy prezentować swoją twórczość. Swoją drogą, dzisiaj Internet pozwala zaistnieć wielu utalentowanym ludziom, bez konieczności brania udziału w castingach itd.

Czy opłaca się wykonywać artystyczny zawód?

To zależy, ponieważ z jednej strony można mówić o poczuciu niezależności (zatrudnienie w ramach freelancu) i realizowaniu swoich pasji, a z drugiej strony problemem jest brak stabilności zarobków oraz powszechna komercja. Niektórzy są zdania, że bycie artystą to powołanie, a nie zawód. Mimo wszystko warto przemyśleć wszystkie „za” i „przeciw” – być może rozsądniejszym rozwiązaniem jest praca w Zielonej Górze w jednym z przyszłościowych zawodów i odłożenie hobby na weekend.

Zostaw komentarz