Praca: Specjalista

Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Zielona Góra
Ogłoszenie o naborze Nr 81472

Warunki pracy

  • Wykonywanie czynności typowej pracy biurowej za pomocą komputerów oraz urządzeń biurowych,

  • Zagrożenie korupcją,

  • Praca przy komputerze,

  • Bariery architektoniczne – brak wind i podjazdów.

Zakres zadań

  • Prowadzi sprawy dotyczące postępowań o zamówienia publiczne zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych niezależnie od wartości zamówienia, od momentu wystąpienia odpowiedniej komórki organizacyjnej z wnioskiem o uruchomienie postępowania, do momentu jego zakończenia, czyli zawarcia umowy.
  • Opracowuje i przygotowuje plan zamówień publicznych na dostawy, usługi i roboty budowlane w roku kalendarzowym, zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych oraz sporządzanie rocznych sprawozdań do Urzędu Zamówień Publicznych.
  • Współpracuje w nadzorze nad realizacją umów cywilnoprawnych z komórkami organizacyjnymi właściwymi merytorycznie dla przedmiotu umowy w zakresie przestrzegania zapisów umownych wynikających z ustawy Prawo zamówień publicznych.
  • Współpracuje z innymi jednostkami podległymi Ministrowi Finansów przy realizacji wspólnych zamówień publicznych.
  • Współpracuje z komórkami organizacyjnymi Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze i jednostkami podległymi w ramach prowadzonych postępowań.
  • Współpracuje z Urzędem Zamówień Publicznych
  • Reprezentuje Izbę Administracji Skarbowej przed Krajową Izbą Odwoławczą w postępowaniu odwoławczym i sądami okręgowymi w postępowaniu skargowym.
  • Wspomaga wiedzą fachową pracowników IAS oraz jednostek organizacyjnych podległych IAS w zakresie zamówień publicznych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok i 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w administracji lub 1 rok w obszarze zamówień publicznych.
  • Znajomość przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych.
  • Umiejętność obsługi komputera.
  • Umiejętność pracy w zespole.
  • Dobra organizacja pracy.
  • Umiejętność pracy pod presją czasu.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Studia podyplomowe w zakresie zamówień publicznych.
  • Szkolenia w zakresie zamówień publicznych.