Praca: Specjalista ds. systemów sterowania (Inżynier systemów sterowania)

PGE Energia Ciepła S.A.

Jesteśmy częścią Grupy Kapitałowej PGE SA, największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji.

Posiadamy ok. 25 proc. udziału w rynku ciepła z kogeneracji, 16 elektrociepłowni (o mocy cieplnej 6,8 GWt mocy elektrycznej 2,5 GWe) i sieci ciepłownicze o długości 672 km.

Produkujemy i dostarczamy ciepło dla dużych, polskich miast, wśród których znajdują się: Kraków, Gdańsk, Gdynia, Wrocław, Rzeszów, Lublin, Bydgoszcz, Kielce i Szczecin. Jesteśmy obecni także w Toruniu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Zgierzu, Siechnicach i Gryfinie.

Dajemy stabilne zatrudnienie ponad 3,5 tys. Pracownikom.

Dla naszej spółki Elektrociepłownia „Zielona Góra” S.A. rozpoczynamy rekrutację na stanowisko:

Specjalista ds. systemów sterowania (Inżynier systemów sterowania)
Miejsce pracy: Zielona Góra

Twój zakres obowiązków:

  • Administrowanie przemysłowymi systemami sterowania blokami produkcyjnymi i instalacjami pomocniczymi Elektrociepłowni.
  • Zarzadzanie sieciami LAN.
  • Zarządzanie systemami bazodanowymi produkcji.
  • Wykonywanie bieżących prac administracyjnych na systemach produkcyjnych (przeglądanie logów, nadzór, konserwacja, kopie bezpieczeństwa, aktualizacje, dostępy, monitorowanie wydajności).
  • Utrzymywanie przemysłowych zasobów informatycznych i teleinformatycznych (inwentaryzacja, kontrola, utrzymanie sprzętu i licencji).
  • Wdrażanie, instalacja, montaż nowych / zmienianych zasobów w obszarze przemysłowych systemów sterowania.
  • Zapewnianie wsparcia dla użytkowników końcowych przemysłowych systemów sterowania.

Nasze wymagania:

  • Wykształcenie wyższe o kierunku: informatyka/automatyka.
  • Umiejętność programowania sterowników PLC Siemens, Fanuc.
  • Umiejętność administrowania systemami Windows Server.
  • Umiejętność programowania switchy, routerów.
  • Wiedza z zakresu zarządzania sieciami LAN.
  • Znajomość systemów bazodanowych SQL/ POSTGRES.

Mile widziane:

  • Posiadanie doświadczenia w zakresie administrowania sieciami komputerowymi LAN.
  • Posiadanie doświadczenia w administrowaniu przemysłowymi systemami sterowania.
  • Posiadanie uprawnień energetycznych grupy 1 (do 1 kV).

Ze swojej strony oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę.
  • Możliwość poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności poprzez m.in. udziału w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych.
  • Prywatną opiekę medyczną dla Ciebie i członków Twojej rodziny.
  • Bogaty system kafeteryjny ZFŚS.
  • Dodatkowy dzień wolny z okazji Dnia Energetyka.
  • Bogaty pakiet świadczeń dodatkowych (np. grupowe ubezpieczenie na życie, korzystne warunki dołączenia do Pracowniczego Programu Emerytalnego).
  • Przyjazne środowisko pracy, współpracę z osobami otwartymi i chętnie dzielącymi się wiedzą.