Praca: Samodzielny referent

Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Samodzielny referent
Miejsce pracy: Zielona Góra
Ogłoszenie o naborze Nr 76848

Warunki pracy

1. Wykonywanie czynności typowej pracy biurowej za pomocą komputerów oraz urządzeń biurowych,

2. Zagrożenie korupcją,

3. Praca przy komputerze,

4. Bariery architektoniczne – brak wind i podjazdów.

Zakres zadań

  • Wspieraniem podatników i innych podmiotów w celu prawidłowego wypełniania obowiązków podatkowych poprzez udzielanie informacji na zapytania w zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego, zapewniając dostęp do informacji prawnej.
  • Przyjmowaniem podań, deklaracji i zgłoszeń oraz udzielaniem informacji również w zakresie spraw ZUS oraz akcyzy, w celu zapewnienia kompleksowej obsługi klientów urzędu.
  • Przyjmowaniem wniosków i wydawaniem zaświadczeń, w tym również dla podatników nie objętych właściwością miejscową urzędu w celu zapewnienia realizacji zadań ustawowych nałożonych na organy podatkowe w przedmiotowym zakresie
  • Prowadzeniem rejestrów i ewidencji w celu dokumentowania czynności.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w administracji lub pracy biurowej
  • Dokładność i systematyczność
  • Umiejętność jasnego, precyzyjnego i zwięzłego przekazywania informacji
  • Umiejętność planowania i organizowania pracy na własnym stanowisku
  • Znajomość przepisów prawa podatkowego i ordynacji podatkowej
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Umiejętność obsługi aplikacji biurowych (edytory tekstu, arkusze kalkulacyjne, programy do prezentacji)
  • Umiejętność interpretacji przepisów prawnych