Praca: Samodzielny referent

Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Samodzielny referent
Miejsce pracy: Zielona Góra
Ogłoszenie o naborze Nr 73703

Warunki pracy

1. Wykonywanie czynności typowej pracy biurowej za pomocą komputerów oraz urządzeń biurowych,

2. Zagrożenie korupcją,

3. Praca przy komputerze,

4. Bariery architektoniczne – brak wind i podjazdów.

Zakres zadań

  • Dokonywaniem czynności sprawdzających;
  • Przygotowywaniem projektów pism z zakresu prowadzonych spraw;
  • Wprowadzaniem do systemów informatycznych danych szczegółowych z deklaracji, zeznań i innych dokumentów oraz zatwierdzaniem tych danych;
  • Przygotowywaniem sprawozdań i informacji z zakresu realizowanych zadań;
  • Sporządzaniem zawiadomień o naruszeniu przepisów podatkowych;
  • Badaniem zasadności zwrotu/nadpłaty podatków.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w administracji lub pracy biurowej
  • Znajomość przepisów ordynacji podatkowej
  • Umiejętność obsługi aplikacji informatycznych
  • Umiejętność pracy w zespole oraz dobrej organizacji pracy
  • Umiejętność interpretacji przepisów prawa i stosowania prawa w praktyce
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Obsługa aplikacji POLTAX, POLTAX 2B, e - ORUS.