Praca: Samodzielny referent

Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Samodzielny referent
Miejsce pracy: Krosno Odrzańskie
Ogłoszenie o naborze Nr 135848

Warunki pracy

Zakres zadań

  • Prowadzi postępowania podatkowe, w szczególności w podatku od spadków i darowizn i w podatku od czynności cywilnoprawnych w celu zapewnienia prawidłowości rozliczeń podatników z organem podatkowym
  • Prowadzi czynności sprawdzające, w szczegolności w sprawie podatku od spadków i darowizn oraz w podatku od czynności cywilnoprawnych w celu zweryfikowania poprawności danych wykazanych w dokumentach składanych przez podatników/płatników i sprawdzenia terminowości ich składania
  • Wydaje zaświadczenia na podstawie art.19 ust.6 ustawy o podatku od spadków i darowizn oraz w prowadzi rejestr w tym zakresie w celu potwierdzenia stanu faktycznego lub prawnego wynikającego z prowadzonych przez organ podatkowy ewidencji
  • Przygotowuje korespondencje do stron postępowania i instytucji w związku z prowadzonym postępowaniem podatkowym w celu prawidlowego załatwienia sprawy
  • Przygotowuje projekt rozstrzygnięcia w celu podpisania przez osoby do tego upoważnione
  • Udziela informacji interesantom o sposobach załatwienia spraw w Urzędzie Skarbowym oraz wyjasnień w sprawie stosowania przepisów prawa podatkowego w celu zapewnienia prawidłowego wywiązywania się podatników z obowiązków podatkowych, w szczegolności w podatku od czynności cywilnoprawnych i podatku od spadków i darowizn
  • Przyjmuje bezpośrednio od podatników dokumenty dokonując ich kontroli formalnej, wyjaśnia błędy w składanych dokumentach w celu usprawneinia ich dalszego przetwarzania w Urzędzie
  • Sporządza zawiadomienia o naruszeniu przepisów prawa podatkowego w celu skutecznego ujawneinia i ścigania sprawców przestępstw i wykroczeń skarbowych

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego
  • Znajomość przepisów prawa podatkowego w szczególności ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych i ustawy o podatku od spadków i darowizn, a także ustawy Ordynacja podatkowa
  • Umiejętność obsługi aplikacji biurowych (edytory tekstu, arkusze kalkulacyjne, programy do prezentacji)
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Umiejętność jasnego, precyzyjnego i zwięzłego przekazywania informacji
  • Umiejętność rozmowy z trudnym klientem