Praca: Referent

Wojewódzki Sztab Wojskowy w Zielonej Górze
Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Referent
Miejsce pracy: Zielona Góra
Ogłoszenie o naborze Nr 76325

Warunki pracy

Praca administracyjno - biurowa wykonywana w pozycji siedzacej przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dziennie z oświetleniem naturalnym i sztucznym. Bydynek nie jest dostosowany do osób niepełnosprawnych z uwagi na bariery architektoniczne - brak wind i podjazdów. Miejsce pracy usytuowane na I piętrze budynku. Brak czynników szkodliwych dla zdrowia.

Zakres zadań

  • Współuczestniczy z oficerem wydziału w realizacji zadań dotyczących uzupełniania potrzeb mobilizacyjnych jednostek wojskowych w zakresie żołnierzy rezerwy na terenie administrowanym przez WKU w Gorzowie Wlkp..
  • Współdziała z inspektorem odpowiedzialnym za uzupełnianie potrzeb mobilizacyjnych jednostek wojskowych w środki transportowe i maszyny.
  • Realizuje zadania w zakresie uzupełniania potrzeb mobilizacyjnych stanem osobowym jednostek wojskowych uzupełnianych eksterytorialnie.
  • Prowadzi zbiorcze zestawienie w zakresie uzupełniania potrzeb mobilizacyjnych jednostek wojskowych eksterytorialnych oraz potrzeb jednostek wojskowych na administrowanym terenie, uzupełnianych przez inne WSzW.
  • Prowadzi ewidencję nadawania przydziałów mobilizacyjnych eksterytorialnie żołnierzom NSR oraz koordynuje przedsięwzięcia w tym zakresie.
  • Prowadzi analizę oraz przetwarza dane o zasobach rezerw osobowych utrzymywanych w WKU w SI SPIRALA -ZINT w zakresie możliwości eksterytorialnego uzupełniania jednostek wojskowych oraz przedstawia propozycje wykorzystania tych zasobów.
  • Uczestniczy w opracowaniu bilansu, sprawozdań i zestawień za WSzW.
  • Uczestniczy w organizowaniu i prowadzeniu szkoleń z kadrą i pracownikami WSzW oraz podległych Szefowi WSzW jednostek organizacyjnych w zakresie znajomości aktów prawnych i instrukcji dotyczących problematyki mobilizacyjnej, administrowania zasobami żołnierzy rezerwy oraz osób zdolnych do czynnej służby wojskowej.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Znajomość ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP oraz aktów wykonawczych do ustawy.
  • Znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego.
  • Umiejętność obsługi MS Office.
  • Posiadanie poświadczenia bezpieczeństwa w zakresie dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą "POUFNE" lub oświadczenie o wyrażeniu zgody na poddanie się postepowaniu sprawdzającemu zgodnie z ustawą o ochronie informacji niejawnych, celem uzyskania dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą "POUFNE".
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Obsługa systemu SI SPIRALA-ZINT