Praca: Referent

Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Referent
Miejsce pracy: Świebodzin
Ogłoszenie o naborze Nr 72643

Warunki pracy

-wykonywanie czynności typowej pracy biurowej za pomocą komputerów oraz urządzeń biurowych,

-zagrożenie korupcją,

-praca przy komputerze.

Zakres zadań

  • przyjmuje składne przez podatników i płatników deklaracje, zeznania podatkowe, wnioski, informacje i inne dokumenty
  • wprowadza do systemu informatycznego dane szczegółowe z deklaracji podatkowych oraz innych dokumentów
  • przetwarza dane przesłane za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej
  • wydaje zaświadczenia dotyczące spadków i darowizn
  • wydaje zaświadczenia o dochodach, przychodach, obrotach, o prowadzeniu/ nieprowadzeniu działalności gospodarczej, certyfikaty rezydencji, zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach, zaświadczenia o podatku VAT, o figurowaniu/ niefigurowaniu w ewidencji podatników
  • sporządza zawiadomienia o naruszeniu przepisów podatkowych
  • przygotowuje sprawozdania i informacje z zakresu realizowanych zadań

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • znajomość ordynacji podatkowej w stopniu podstawowym
  • umiejętność obsługi komputera
  • umiejętność organizacji pracy własnej
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe