Praca: Inspektor

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim
Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Inspektor
Miejsce pracy: Krosno Odrzańskie
Ogłoszenie o naborze Nr 72577

Warunki pracy

- praca jednozmianowa w godzinach od 7:30 do 15:30; - budynek nie jest przystosowany do osób niepełnosprawnych; - budynek nie posiada windy; - narzędzia i materiały pracy - komputer, drukarka, fax, telefon; - wyjazdy służbowe (teren działania NoOSG).

Zakres zadań

  • dokonywanie w systemie informatycznym sprawdzeń cudzoziemców, wobec których są podejmowane czynności kontrolne lub postępowanie za naruszenie zasad wjazdu i pobytu na terytorium Rzeczypospolitej polskiej w celu podjęcia właściwej decyzji co do dalszego toku postępowania wobec cudzoziemców,
  • dokonywanie systematycznego archiwizowania oraz brakowania dokumentów wytworzonych w sekcji ściśle według przepisów w celu realizacji wewnętrznych przepisów SG,
  • przygotowywanie oraz sporządzanie pism na potrzeby sekcji oraz wykonywanie innych prac biurowych w celu wsparcia bieżącej pracy sekcji,
  • sporządzanie sprawozdań z zakresu realizowania zadań sekcji zgodnie z wytycznymi przełożonych w celu jej prawidłowego funkcjonowania.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • znajomość ustaw: o cudzoziemcach, o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na terytorium RP, Kodeks postępowania administracyjnego,
  • umiejętność obsługi komputera, dobra organizacja pracy, dokładność, systematyczność,
  • umiejętność pracy zespołowej, komunikatywność, kreatywność, wysoka kultura osobista, umiejętność działania w sytuacjach stresowych.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • poświadczenie bezpieczeństwa (dostęp do informacji o klauzuli „zastrzeżone”),