Informacje dla pracownika

Podnoszenie kwalifikacji kluczem do sukcesu

Opublikowane przez: 5 grudnia 2018 Napisz pierwszy komentarz
Podnoszenie kwalifikacji kluczem do sukcesu

Osoby, które podejmują decyzje o szukaniu nowej pracy w Zielonej Górze, często motywują swoje poczynania chęcią rozwoju. Pracownik, który przestaje podnosić swoje kwalifikacje i ma nieaktualną wiedzę, staje się mniej efektywny, a czasem zdarza się, że dotyka go wypalenie zawodowe.

W jaki sposób można rozwijać się zawodowo w Zielonej Górze?

Osoby bezrobotne mogą podnosić swoje kwalifikacje, dzięki wsparciu powiatowych urzędów pracy. Jeśli ktoś poszukuje pracy w Zielonej Górze, to może skorzystać z bonów szkoleniowych lub z konsultacji z doradcą zawodowym. W końcu pierwszym krokiem do tego, aby uzupełniać swoje kwalifikacje, jest ocena predyspozycji zawodowych.

Osoby, które mają już pracę, zawsze mogą śledzić działalność firm szkoleniowych i zwrócić się do pracodawcy z prośbą o dofinansowanie danego kursu. Wtedy wypada udowodnić, czemu konkretna wiedza może się przydać na określonym stanowisku. W wielu przypadkach, kiedy pracodawca inwestuje duże pieniądze w pracownika, zdarza się, że zatrudniony musi podpisać tzw. lojalkę. W ten sposób pracodawca chce się zabezpieczyć – jeśli pracownik odejdzie z firmy przed wskazanym terminem, to będzie musiał oddać pieniądze.

Dlaczego warto inwestować w siebie:

1. Aby utrzymać się na rynku pracy.

Podnoszenie kwalifikacji zawodowych jest standardem w wielu branżach, gdzie środowisko pracy podlega dynamicznym zmianom. Nieustanna nauka to element pracy m.in. specjalistów IT, lekarzy oraz prawników.

2. Aby stać się profesjonalistą.

Dzisiaj wielu pracowników podejmuje się zatrudnienia na stanowiskach, które nie są zgodne z ich kierunkowym wykształceniem. Szkoda byłoby nie skorzystać z okazji do tego, aby doszlifowywać swoje umiejętności i zdobyć papier. W końcu certyfikat czy dyplom stanowi poświadczenie tego, że pracownik ma aktualną wiedzę.

3. Większa pewność siebie.

Zdobywanie nowych umiejętności sprawia, że pracownicy podnoszą swoją samoocenę, są pewniejsi siebie i bardziej elastyczni.

4. Cenne znajomości.

Udział w szkoleniach sprzyja nawiązywaniu kontaktów branżowych, a to istotne, ponieważ najczęściej, to właśnie dzięki znajomościom można znaleźć nową pracę w Zielonej Górze. Poza tym dobrze jest mieć kogoś, z kim można wymienić doświadczenia i od kogo można się uczyć.

Zostaw komentarz