Dla Studenta

3 pomysły na pracę dla studenta

Opublikowane przez: 27 listopada 2018 Napisz pierwszy komentarz
3 pomysly na prace dla studenta

Większość studentów szuka zatrudnienia w gastronomii lub w handlu. Ofert pracy fizycznej w Zielonej Górze nie brakuje, ale jak wiadomo, zwykle są to zajęcia wyczerpujące i nisko opłacane. Jednak zaradny student jest w stanie znaleźć ciekawsze sposoby na dorobienie niż praca w sklepie, za barem czy na słuchawce.

Po pierwsze, wiele możliwości stwarza dzisiaj praca zdalna. Osoby, które nie mogą znaleźć pracy w Zielonej Górze, powinny zastanowić się nad tym, czy nie ma czegoś, co mogłyby robić z domu. Dzięki takiej formie zatrudnienia doświadczenie zawodowe zdobywają redaktorzy internetowi oraz pracownicy związani z branżą IT (programiści, projektanci stron internetowych czy administratorzy baz danych). Jak widać, w pracy zdalnej, powinni odnaleźć się studenci informatyki oraz dziennikarstwa. Jeśli studiujesz filologię obcą, to też możesz dorobić, dzięki tłumaczeniom lub zdalnym korepetycjom. Dzisiaj coraz więcej osób prowadzi konwersacje za pośrednictwem komunikatorów internetowych.

Kolejnym sposobem na dorobienie do studenckiego budżetu jest opieka nad dziećmi. Takie oferty pracy w Zielonej Górze są skierowane głównie do słuchaczy studiów pedagogicznych. Opieka nad dzieckiem to nie tylko zabawa – niektórzy rodzice wymagają, aby niania pomagała dzieciom odrabiać lekcje. Praca opiekunki może być bardzo wymagająca – bez cierpliwości i odpowiedniego podejścia do najmłodszych, to na pewno się nie uda…

Ciekawą opcją jest również statystowanie. Tego typu praca to zajęcie dorywcze, ale pozwala na przeżycie przygody, zobaczenie na żywo planu filmowego. Aby zostać statystą można zacząć od zarejestrowania się w agencji statystów i epizodystów. Tego typu firmy szukają osób chętnych do występów w reklamach, czy statystowania w serialach oraz filmach.

Jakie kryteria są istotne przy podjęciu decyzji o zatrudnieniu? Poza warunkami finansowymi bardzo ważne dla ucznia czy studenta są również elastyczne godziny pracy. Młode osoby przeważnie mają mnóstwo energii i są pozytywnie nastawione do życia. Właśnie dlatego cenią sobie przyjazną atmosferę.

Zostaw komentarz