Dla Studenta

Dlaczego warto łączyć naukę i pracę?

Opublikowane przez: 16 października 2018 Napisz pierwszy komentarz
nauka w Zielonej górze

Większość polskich studentów, zwłaszcza tych, którzy w celu podjęcia nauki na studiach opuszczają rodzinne miasta, decydują się na szukanie pracy dorywczej. Bez wątpienia dzisiaj możliwości zatrudnienia jest wiele, a studenci mają pod pewnymi względami nawet łatwiej. Po pierwsze, warto pamiętać, że pracodawcom opłaca się zatrudnianie uczniów i studentów. Czasem zdarza się nawet, że to osoba ucząca się znajduje szybciej etat niż absolwent, ale niedoświadczony.

Wiele osób, które nie mają noża na gardle zastanawia się, czy na pewno opłaca im się szukać pracy jeszcze w czasie studiów. Nie ma wątpliwości, że każdemu przyda się doświadczenie.
Poza tym praca w Zielonej Górze pozwala studentom na usamodzielnienie się i poczucie się niezależnym. Poza odciążeniem domowego budżetu na korzyść przemawia również poszerzenie kompetencji miękkich. W końcu w pracy uczymy się komunikatywności, współpracy zespołowej, organizacji czasu czy punktualności, którą ciężko wypracować u wielu młodych ludzi.

Najwięcej ofert pracy dla studentów znajdziemy w takich sektorach jak gastronomia, usługi i handel. Miejsca pracy czekają m.in. w restauracjach, sklepach czy na magazynach. Nie wszyscy wiążą swoją przyszłość z tymi branżami, ale zawsze to lepsze niż puste CV. Dzięki pracy w takich sektorach można poznać podstawy sprzedaży i obsługi klienta, a także uodpornić się na stresowe sytuacje.

Korzyścią z łączenia pracy i nauki jest nie tylko doświadczenie i pieniądze. Dzięki współpracy z różnymi pracodawcami możemy zaobserwować jak funkcjonują firmy, jak wygląda w rzeczywistości prawo pracy itd. Osoby, które nie mają żadnego doświadczenia zawodowego, często dają się wykorzystywać pracodawcom.

Studenci, którzy szukają pracy w Jeleniej Górze, powinni też rozglądać się za szkoleniami, stażami i praktykami. Czasem to najlepsze sposoby na przygotowanie się do wykonywania danego zawodu. W obecnych czasach szansą, zwłaszcza dla tych, którzy swoją przyszłość wiążą z branżą IT, jest również praca zdalna.

Zostaw komentarz