Dla Studenta

Ośrodek akademicki z dużą strefą aktywności

Opublikowane przez: 10 stycznia 2018 Napisz pierwszy komentarz
studia Zielona Góra

Kto nie chciałby studiować w zielonym otoczeniu? Jeśli studia w zieleni, to tylko w Zielonej Górze. Najważniejsza uczelnia w regionie to oczywiście Uniwersytet Zielonogórski. Oprócz uniwersytetu można zdobywać wykształcenie w Lubuskiej Wyższej Szkole Zdrowia Publicznego lub Instytucie Filozoficzno-Teologiczny im. E. Stein, oczywiście w Zielonej Górze.

Uczelnie lokalne

Największa uczelnia w mieście w Zielonej Górze, czyli Uniwersytet Zielonogórski, jest jednocześnie największą uczelnią w całym województwie lubuskim. W ofercie dydaktycznej znajdziemy studia inżynierskie, licencjackie i magisterskie, doktoranckie i podyplomowe. Nauka oferowana jest zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Na Uniwersytecie Zielonogórskim do dyspozycji studentów jest 11 wydziałów. Z kolei w Lubuskiej Wyższej Szkole Zdrowia Publicznego można kształcić się na kierunku zdrowie publiczne o sześciu specjalizacjach oraz kosmetologia w trzech specjalizacjach. W Zielonej Górze można także zdobyć wykształcenie teologiczne zarówno dla osób świeckich, jak i duchownych w Instytucie Filozoficzno-Teologicznym im. E. Stein.

Rozwój i praca

Zielona Góra rozwija się bez ustanku. To wymaga też zmiany podejścia w strefie pracodawcy i dostosowania się do obecnych trendów panujących na lokalnym rynku pracy. Już same kierunki na tutejszych uczelniach kształcą osoby, które jako specjaliści pożądani są na zielonogórskim rynku pracy. Pracodawcy z kolei wychodzą naprzeciw oczekiwaniom studentów, pozwalając im rozpocząć drogę kariery zawodowej już na etapie kształcenia. Firmy z Zielonej Góry organizują staże i praktyki oraz wysuwają listę zapotrzebowania na poszczególne wakaty do biur karier. Dzięki temu połączeniu studenci mają informacje z pierwszej ręki o najświeższych ofertach pracy.

Czas wolny

Bogata oferta kulturalna, rozrywkowa i towarzyska także sprzyja podejmowaniu kształcenia w Zielonej Górze. Festiwale studenckie, koncerty, czy spektakle zapewniają solidną dawkę emocji dla wszystkich żaków zielonogórskich. Czas wolny w tym mieście może być wypełniony po brzegi różnorodnymi aktywnościami.

Zostaw komentarz