Dla Studenta

Dlaczego pracodawcy wolą zatrudniać młodych?

Opublikowane przez: 22 marca 2019 Napisz pierwszy komentarz
dlaczego pracodawcy wolą zatrudniać młodych

Przekonanie o tym, że aby zdobyć niezłą pracę trzeba mieć wieloletnie doświadczenie, powoli odchodzi do lamusa. Dzisiaj coraz więcej pracodawców otwiera się na zatrudnianie studentów czy też absolwentów szkół średnich, którzy jeszcze nie do końca wiedzą, z jaką branżą chcą się związać na dłużej. Dlaczego uczniowie i studenci mimo braku doświadczenia zawodowego, mogą szybko znaleźć pracę? Oto kilka argumentów, które przemawiają za zatrudnianiem młodych stażem pracowników:

1. Znają języki obce

Posługiwanie się językiem angielskim to standard dla dzisiejszych 20-latków. Większość studentów uczy się również drugiego języka obcego. Z kolei wśród osób w średnim wieku bywa z tym rozmaicie. Starsze pokolenia operują zwykle językiem rosyjskim, który nie jest dzisiaj tak pożądany na rynku pracy.

2. Sprawnie poruszają się w świecie nowych technologii

Obsługa urządzeń biurowych, a także arkuszy kalkulacyjnych, edytorów tekstowych i programów graficznych, to minimum umiejętności, które musi mieć każdy kandydat do pracy biurowej w Zielonej Górze.

3. Nie mają złych nawyków

Młodzież zwykle jest bardzo elastyczna, a pracodawcy wiedzą, że brak doświadczenia może być w niektórych przypadkach dużą zaletą. Niedoświadczonego pracownika jest łatwiej wyszkolić na swoje potrzeby.

4. Są energiczni i kreatywni

Starsi pracownicy bywają zniechęceni, a młodzież ma więcej pomysłów i zapału. Pracodawcy biorą pod uwagę również fakt, że pracownicy 50+ częściej biorą zwolnienia lekarskie.

5. Mają mniejsze wymagania finansowe

W niektórych przypadkach zwiększoną ilość ofert pracy w Zielonej Górze dla osób bez doświadczenia, można tłumaczyć kwestiami płacowymi. Chęć zdobycia kwalifikacji sprawia, że niektórzy godzą się na pracę za najniższą stawkę. Niskie zarobki są czymś normalnym na początku drogi zawodowej, ale niektórzy zarzucają studentom, że psują rynek pracy.

Zostaw komentarz