Sytuacja na rynku pracy

Inwestycja z dziedziny elektromobilności

Opublikowane przez: 13 marca 2019 Napisz pierwszy komentarz
inwestycja z dziedziny elektromobilności

Bez wątpienia jedną z najpoważniejszych inwestycji w Zielonej Górze, pozostaje budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego na terenie Lubuskiego Parku Technologiczno-Przemysłowego. W realizację przedsięwzięcia zaangażowana jest firma dostarczająca rozwiązania z dziedziny infrastruktury ładowania dla pojazdów elektrycznych. Inwestor ten jest znany w całej Europie jako jeden z pionierów elektromobilności (ładowarki tego producenta można spotkać m.in. w Malmö, Oslo czy w Barcelonie). Przedsiębiorstwo zajmuje się m.in. tworzeniem systemów zdalnego zarządzania i monitorowania sieci ładowarek, które pozwalają na możliwie skuteczne wykorzystanie  ładowarek. Firma ta współpracuje z producentami autobusów, instytutami badawczymi oraz z operatorami transportu publicznego, a oferowane przez nią rozwiązania są uważane za bardzo innowacyjne.

Aktualnie lider rynku ma na celu zrealizowanie największego w Polsce projektu elektryfikacji autobusów w Zielonej Górze. Finansowe wsparcie tej inwestycji gwarantuje Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Projekt to nie tylko budowa nowoczesnych ładowarek, ale też stworzenie funkcjonalnego systemu informatycznego.

Inwestycje to nowe miejsca pracy

Tego rodzaju przedsięwzięcia to nie tylko korzyści dla środowiska naturalnego. Dzięki dużym projektom powstaną nowe miejsca pracy w Zielonej Górze. W sumie mają pojawić się dwa centra badawcze, z czego pierwsze będzie związane z technologiami informacyjnymi oraz systemami transportu komunikacji publicznej. Drugie centrum jest nastawione z kolei na rozwój nowych produktów, a zatrudnieni w tym zespole pracownicy zajmą się m.in. badaniem hałasu, wytrzymałości oraz sprawności energetycznej ładowarek. Warto nadmienić, że w planach jest również powstanie działu konstrukcji mechanicznych i elektrycznych. Z końcem 2018 roku w firmie pracowało ponad 120 pracowników, a wiele mówi się, że o tym, że zatrudnienie u tego przedsiębiorcy wciąż będzie rosnąć.

Zostaw komentarz