Informacje dla pracownika

CV dobrze mieć zawsze przy sobie

Opublikowane przez: 16 lipca 2018 Napisz pierwszy komentarz
CV

Studenci na rynku pracy stanowią sporą grupę osób czynnych zawodowo. Niektórzy z nich zaczynają swoją przygodę z pracą, równocześnie podejmując studia. Pracują dorywczo głównie w gastronomii lub handlu. Zazwyczaj tam, gdzie elastyczny grafik pracy pozwala swobodnie łączyć pracę i naukę na studiach dziennych.

Ci, którzy decydują się na studia niestacjonarne, częściej szukają innych zajęć. Stawiają na pracę w biurze, płatne staże, zazwyczaj zajęcia związane z kierunkiem studiów.

Aby znaleźć pracę powiązaną z wybranym kierunkiem kształcenia, warto przeglądać oferty pracy, które znajdują się bezpośrednio w uczelnianych biurach karier. Tam pracodawcy szukają właśnie studentów lub „świeżych” absolwentów i to właśnie z myślą o nich, tworzone są miejsca pracy.

Oczywiście nie należy ograniczać się jedynie do tego, co oferują biura karier. Warto sprawdzać także portale z ogłoszeniami o pracę dostępne w internecie. Tam, dzięki odpowiedniemu ustawieniu filtrów znacznie łatwiej odszukać taką ofertę, która jest odpowiednia i zgodna z naszymi wyobrażeniami.

Bardzo często, jeśli chodzi o prace dorywcze dla studentów, treść ogłoszenia o pracę wisi bezpośrednio w miejscu pracy, np. sklepie odzieżowym, kawiarni, recepcji itp. Warto mieć przy sobie kilka egzemplarzy CV, by móc je zostawić przy okazji w takim miejscu.

Zostaw komentarz