Sytuacja na rynku pracy

Wielozadaniowość przyciąga klientów

Opublikowane przez: 23 kwietnia 2018 Napisz pierwszy komentarz
jak rozwinąć biznes w Zielonej Górze

Przedsiębiorcy w Zielonej Górze stają się coraz bardziej kreatywni i konkurencyjni. Starają się podążać za trendami wyniesionymi ze stolicy i innych miast europejskich. Jak przyciągnąć klientów i na tym zarobić głowi się niejeden właściciel firmy. Jednak ważne, aby cel osiągnąć. Czy można przyciągnąć więcej klientów sklepu, oferując im różnorodne usługi na miejscu? Można. Coraz częściej przekonują się o tym zielonogórscy przedsiębiorcy.

Obecnie obszar zakupów przenosi się bardzo często do sfery online. Nawet jeśli fizycznie wybieramy się na zakupy, zazwyczaj płacimy kartą lub telefonem. Często robimy także przelewy. Bezgotówkowe formy płatności są najwygodniejsze w dzisiejszym świecie, który funkcjonuje w dużym natężeniu.

Jak zatem mają się płatności do prowadzenia sklepu? Otóż tym chętniej zielonogórzanie korzystają z zakupów, im więcej mogą form bezgotówkowych pozostawić za nie. Mechanizm jest prosty. Nawet duży asortyment nie jest w stanie przekonać wielu „Kowalskich” do zakupów w sklepie, gdzie można płacić tylko gotówką. Jednak to się zmienia i zmieniają się zwyczaje handlowe w Zielonej Górze. Przedsiębiorcy, chcąc zyskać, muszą zainwestować.

Zielonogórscy przedsiębiorcy wychodzą o krok dalej. Nie tylko zaopatrują swoje sklepy, nawet te malutkie w terminale płatnicze. Na lokalnym rynku pojawiła się także możliwość składania zamówień na zakupy online, za które możemy zapłacić przelewem.

Dodatkowo przedsiębiorcy dostrzegają coraz silniej potencjał social mediów i chętnie zakładają profile społecznościowe oraz dzielą się nowościami. Jakość obsługi i nastawienie na klienta zawsze spotka się z docenieniem w socialu.

Punkty gastronomiczne w Zielonej Górze także coraz częściej zyskują nowe znaczenie. Kawiarnio-księgarnie, kocio-kawiarnie, kioski połączone z punktem odbioru paczek to tylko początek góry pomysłów lokalnych przedsiębiorców z Zielonej Góry. Co ciekawe ze strony potencjalnych kandydatów do pracy także nawiązuje się duży odzew. Wielu zwłaszcza młodych ludzi chętnie podejmie pracę w kociej kawiarni czy kawiarnio-księgarni. To takie nowoczesne połączenie stylu, klasyki i innowacji.

Zostaw komentarz