Informacje dla pracownika

4 zasady, które ułatwią pracę w zespole

Opublikowane przez: 20 lutego 2019 Napisz pierwszy komentarz
praca zespołowa

Umiejętność pracy w zespole to kompetencja, która odgrywa istotną rolę na wielu stanowiskach, zwłaszcza sprzedażowych. Jednak, aby praca zespołowa przynosiła pożądane rezultaty, to pracownicy muszą stosować się do kilku zasad. 

1.Zaangażowanie

Po pierwsze, wszyscy pracownicy powinni się jednakowo angażować w wykonywanie przydzielonych obowiązków. Czasem zdarza się, że nie każdy członek włącza się w pracę zespołu, ale chętnie podpisuje się pod zbiorowym osiągnięciem. Liczy się też poczucie współodpowiedzialności.

2.Komunikatywność

Jeśli Twoja praca w Zielonej Górze w dużym stopniu opiera się na działaniu zespołowym, to musisz pamiętać o odpowiedniej komunikacji. Każdy członek zespołu powinien rozumieć swoją rolę. Dobrze być otwartym na sugestie współpracowników i jasno formułować informacje zwrotne oraz wszelkie komunikaty.

3.Zdolność do kompromisu

Trudności w pracy zespołowej często miewają osoby o silnym charakterze, które są nieustępliwe i niechętnie przyznają się do winy. Zdolność do kompromisu sprawia, że projekt można szybko doprowadzić do końca bez konfliktów ze współpracownikami. Tego typu kompetencja to duża zaleta i niewątpliwie warto o niej wspominać na rozmach kwalifikacyjnych w kontekście swoich mocnych stron.

4.Przyjazna atmosfera

Budowanie dobrej atmosfery jest niezbędne do tego, aby współpraca przebiegała pomyślnie. Warto być pomocnym i empatycznym, a plotki odłożyć na bok. Nie bez znaczenia pozostaje życzliwość i umiejętność słuchania innych.

Osoby, które przeglądają oferty pracy w Zielonej Górze na pewno w opisie stanowiska nie raz, natkną się na informacje o pracy zespołowej. Ta umiejętność jest bardzo częstym wymogiem. Z  pewnością taka kompetencja przyda się m.in. kandydatom na stanowiska menedżerskie, związane z obsługą klienta czy też specjalistom branży HR.

Zostaw komentarz