Praca: Specjalista

Archiwum Państwowe w Zielonej Górze
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Zielona Góra
Ogłoszenie o naborze Nr 83498

Warunki pracy

Praca administracyjno-biurowa w systemie ośmiogodzinnym, jednozmianowym. Narzędzia i materiały pracy: komputer, urządzenia wielofunkcyjne, materiały biurowe. Stanowisko pracy zlokalizowane jest na drugim piętrze. Urząd jest dostosowany do zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami. Brak barier architektonicznych: swoboda poruszania się po budynku, windy dostosowane są do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych, podjazdy, drzwi odpowiedniej szerokości, dostosowane toalety.

Zakres zadań

  • Wykonuje prace naukowe, wystawy i pokazy, konferencje i zebrania naukowe. Koordynuje uczestnictwo w nich pracowników.
  • Wykonuje i realizuje współpracę z instytucjami krajowymi i zagranicznymi w zakresie popularyzacji zasobu. Przygotowuje materiały, umowy sponsorskie i o współpracy.
  • Realizuje projekty badawcze, wystawiennicze i edukacyjne.
  • Koordynuje i realizuje współpracę z uczelniami wyższymi, ośrodkami i stowarzyszeniami naukowymi, zawodowymi i regionalnymi m.in. w zakresie edukacji archiwistów i konserwatorów. Przyjmuje wycieczki szkolne, studenckie itp. i prowadzi zajęcia i pokazy materiałów archiwalnych.
  • Uczestniczy z ramienia Archiwum w wydarzeniach naukowych organizowanych przez inne archiwa i instytucje naukowe w kraju i zagranicą.
  • Przygotowuje założenia polityki informacyjnej i promocyjnej Archiwum w celu budowania pozytywnego wizerunku.
  • Prowadzi stronę internetową, obsługuje serwisy Facebook, Instagram, etc.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe o specjalności historia lub archiwistyka
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze archiwalnym
  • obsługa komputera, urządzeń i programów biurowych oraz programów graficznych (indesigne, photoshop, corel draw)
  • wiedza z zakresu historii regionalnej i historii Polski, zwłaszcza z zakresu administracji rządowej, samorządowej, instytucji i organizacji społecznych oraz przedsiębiorstw,
  • komunikatywność, otwarty stosunek do klienta, umiejętność przekazywania informacji w sposób jasny, precyzyjny i zwięzły, asertywność, umiejętność przekonywania i konsultacji kwestii drażliwych,
  • znajomość języka niemieckiego na poziomie komunikatywnym,
  • znajomość ustawy o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach,
  • poprawna retoryka i umiejetności edytorskie
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego albo obywatelstwa innego państwa Unii Europejskiej albo obywatelstwa innego państwa, którego obywatele na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego posiadają prawo podjęcia zatrudnienia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • obsługa wewnętrznych baz danych,
  • znajomość procedur związanych z tworzeniem projektów oraz zasad ich rozliczania,
  • Znajomosć neogotyku w stopniu podstawowym