Praca: Samodzielna Księgowa / Samodzielny Księgowy

Ogłoszenie numer: 6832314, z dnia 2022-04-26

Klient portalu Praca.pl

Firma handlowa z branży wyposażenia wnętrz o ugruntowanej pozycji rynkowej, działająca od kilkunastu lat i zarządzana przez właściciela

Samodzielna Księgowa / Samodzielny Księgowy

Miejsce pracy: Zielona Góra

Opis stanowiska

  • Samodzielne prowadzenie pełnej księgowości zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa,
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych zgodnie z Ustawą o rachunkowości,
  • Dekretowanie i księgowanie wszystkich dokumentów księgowych,
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych i rozliczanie należnych podatków (VAT, CIT, inne), prowadzenie rejestru VAT (rozliczenia międzynarodowe i krajowe),
  • Rozliczenia export, import, wewnątrzwspólnotowe,
  • Sprawozdawczość dla jednostek zewnętrznych (GUS, US, inne),
  • Prowadzenie dokumentacji kadrowej,
  • Rozliczenia z pracownikami – płace, rozliczenia US, ZUS,
  • Analiza kont rozrachunkowych,
  • Przygotowywanie wewnętrznych zestawień i analiz,
  • Kontakt z urzędami,
  • Odpowiedzialność za współpracę księgową z podmiotami zewnętrznymi.

Wymagania

  • Minimum kilkuletnie doświadczenie w pracy na stanowisku samodzielnej księgowej,
  • Znajomość i umiejętność korzystania z podstawowych zasad w rachunkowości, księgowości, a także przepisów, kadrowych i ZUS,
  • Praktyczna znajomość przepisów prawa podatkowego, w szczególności przepisów  o VAT,
  • Znajomość programów z pakietu MS Office,
  • Znajomość programów księgowych, mile widziana znajomość Comarch Optima,
  • Komunikatywność i miłe usposobienie,
  • Zaangażowanie, samodzielność i skrupulatność,
  • Mile widziane wykształcenie kierunkowe (preferowana specjalizacja: rachunkowość).

Oferujemy

  • Przyjazną atmosferę w pracy,
  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • Zatrudnienie dynamicznie rozwijającej się firmie o ugruntowanej pozycji rynkowej.